dotek radosti


+420 774 206 888
dotekradosti@seznam.cz

sběrači

Podběl lékařský

06.04.2014 09:25

A další akce sběračů - tentokrát podbělu, stejně jako u plicníku, lékařského. Znovu moc prosím, myslete při sběru na ta malá létající stvoření a nechávejte jim stylem královského dělení.  A protože podběl obsahuje sliz a třísloviny, je vhodný právě s plicníkem do plicní čajové směsi, usnadňuje vykašlávání. Je to radost připravit si vlastní medicínu. Jinak podběl najdete na všech nehostinných místech, je to úchvatná zkrášlující rostlinka všech náspů a příkopů. Už z domova vás všechny zdraví sběračka podbělostných radostí.

Plicník lékařský

06.04.2014 08:52

Nastává doba sběračů. Ano, jsem sběrač. Jsem spíše sběrač než zahradník. Sbírání divokých plodin a bylinek, to je něco, co k nám lidem vždycky patřilo a doufám, že nadále patřit bude. Dnes záznam prvního sběru a následného sušení - plicník lékařský. 

Už z názvu je jasné, čemu tenhle fialkovomodrorůžový kvítek dělá nejlíp. Prostě nejvíc pro plíce - kašel, chrapot, průdušky... Navíc mladé lístky plicníku jsou báječné do salátu nebo do polévky. Na anglickém venkově se plicník dokonce pěstuje na zahrádkách - právě kvůli zvláštní chuti jeho jarních lístků. A prosím, při sběru netrhejte bezhlavě všechny hlavičky, neroste tady jen pro nás. Je jedním z prvních medonosných kvítků, tak ať blanokřídlé nepřipravíme o hostinu. 

Užijte si i vy radost z jarní procházky při sběru plicníku a následně i radost z čaje, který těžké chvíle odlehčí... Všechny vás zdraví sběračka radostí.